BALTIEJI IKRAI

BALTIEJI IKRAIišgaunami iš lydekų (Esox), sterkų (Sander Lucioperca), šelvių (Aspius), karpių (Cyprinus carpio), silkių (Clupea harengus). Tai gelsvi, smulkūs, tankios, kartais vandeningos konsistencijos grūdeliai. Jie gaminami iš vienos rūšies žuvų kartu su plėvelėmis (tik lydekų apvalkalėliai pašalinami), sūdant sausa druska (12–12,5 proc.) bei 8–12 parų laikant mediniuose pusdubeniuose. Po to grūdeliai perplaunami, perkraunami į statines. Šie ikrai gali būti sūdomi ir druskos tirpalu 3–4 val., po to vytinami dvi savaites. 

 

 

 

LYDEKOS IKRAI

Lydekos ikrai nėra tokie populiarūs kaip raudonieji ar juodieji ikrai, tačiau jų nauda nei kiek ne mažesnė nei lašišinių ar eršketinių žuvų. Dėka savo sudėties ir maistinių savybių lydekos ikrai gali apsaugoti nuo daugelio ligų ir leidžia išlikti sveikiems ilgus metus.

Rusijoje lydekos ikrus naudoja nuo neatmenamų laikų. Ilgus metus lydekos ikrai buvo tituluojami vienais brangiausių ikrų ir laikomi delikatesu.

Tačiau laikai pasikeitė, šiuo metu lydekos ikrai nėra brangūs ir deja retai juos pamatysi besipuikuojančius ant šventinio stalo. Ir visai be reikalo, nes lydekos ikrai pasižymi puikiomis skoninėmis ir maistinėmis savybėmis.

Lydekos ikrai paprastai sūdomi. Jie birūs, gintarinės spalvos, juntamas malonus žuvies skonis.

Lydekos ikrai valgomi vieni ir naudojami gaminant įvairius padažus, paštetus bei kitus patiekalus. Beje, lydekos ikrus pasūdyti galima ir namų sąlygomis, tai visai nesudėtingas procesas.


Sudėtis:

Ikruose yra vitaminų A, D, C, taip pat B grupės vitaminų, lengvai pasisavinamų baltymų, nepakeičiamų amino rūgščių, polinesočiųjų riebalų rūgščių -omega-3, Geležies, Fosforo, Jodo.


Kaloringumas:

130 kilokalorijų/100g


Naudingosios lydekos ikrų savybės:

·         Padeda stiprinti imunitetą, papildo organizmą biolagiškai aktyviomis medžiagomis.

·         Naudojant reguliariai, teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą, gerina kraujotaką, didina hemoglobino kiekį, normalizuoja kraujo spaudimą ir apsaugo nuo aterosklerozės.

·         Gerina nervinės sistemos darbą.

·         Teigiamai veikia galvos smegenų darbą.

·         Gerina regėjimą.

·         Specialistai pataria lydekos ikrus vartoti sveikstantiems po sunkių traumų, nėščiosioms, vaikams ir paaugliams.

·         Gerina odos, nagų ir plaukų būklę.

·         Saugo organizmą nuo senėjimo, padeda išlaikyti gerą savijautą ir jaunystę.

·         Be to lydekos ikrai veikia kaip afrodiziakas.


Šioje kategorijoje nėra prekių.