ROŽINIAI IKRAI

ROŽINIAI IKRAI

Rožiniai ikrai išgaunami ir naudojami kaip ir raudonieji. Jie taip pat būna tik grūdėtieji. Rožiniai ikrai naudojami kaip padažų sudedamoji dalis, o maišant su prieskoniais, žuvies gabalėliais, sojų padažu galima gauti pikantišką sumuštinių užtepą. 
ROŽINIAI IKRAI IŠGAUNAMI IŠ:

Sykai(Coregonus,
angl. Whitefish)


Sykas priklauso lašišinių žuvų šeimai. Panašus į seliavą, bet už ją daug stambesnis. Vandens telkiniuose sykai gana agresyvūs, todėl dažnai išstumia kitas žuvis iš jų gyvenamų vietų.

Sykų yra keletas rūšių jūrinių ir gėlavandenių. Jųriniai sykai stambesni, paprastai sugaunama 35-50 cm, 0,4-1,3 kg.

Europoje sykai sutinkami tik giliuose, alpiniuose ežeruose, Baltijos jūroje, Europos ir Rusijos šiaurinėje dalyje. Lietuvoje natūraliai jų išliko Vištyčio ir Platelių ežeruose.

Sykai - sparčiausiai nykstanti žuvų rūšis Europoje. Praeitame šimtmetyje, būdamos labai jautrios užterštumui, jos pradėjo nykti Baltijos jūros upių deltose, o daugelyje ežerų buvo masiškai išgaudomos tinklais.

Sykų ikriukai nedideli, tačiau skoninės savybės geros, o sykų mėsa labai skani ir švelni.

 


Seliava(Coregonus albula, angl. Vendace)


Seliava priklauso lašišinių žuvų šeimai. Tai gėlavandenė žuvis nors sutinkama ir Baltijos jūroje- Suomijos įlankoje. Spalvomis ir forma primena silkę, bet nieko bendro su jomis neturi.

Seliava užauga iki 15 – 20 cm, retais atvejais net iki 35 cm. Sveria iki 200 g.

Aukštesnės temperatūros vengia, todėl vasarą laikosi gelmėse. Minta išimtinai zooplanktonu, daugiausia smulkučiais šakotaūsiais ir irklakojais vėžiagyviais, kurių visuomet yra vandenyje. Neršia lapkričio – gruodžio mėnesiais ežerų smėlėtuose pakraščiuose.

Ikriukai gana smulkūs- 1,5mm. 

Menkė( Gadidae angl. Cod


Tai menkinių (Gadidae) šeimos žuvis, Atlanto vandenyno pakrantėse dažna. Yra keletas geografinių porūšių: Arktinė, Baltosios jūros, Baltijos ir kt.

Baltijos menke  (Gadus morhua callarias) gali užaugti iki 2 m ilgio ir sverti iki 96 kg. Tai viena pagrindinių pramoninės žvejybos žuvų. Vertinama  ne tik mėsa, bet ir kepenys, kuriose gausu riebalų iki 74%.

 Šios šeimos žuvys gyvena 20-25m. Stambios, apie 30 kg sveriančios patelės, gali išneršti 6-8 milijonus ikrelių

Menkių ikrų kvapas gana ryškus, specifinis, jie gali būti vandeningi.

 

 

 https://en.wikipedia.org/wiki/Gadus ttp://supercook.ru/za-10.html

http://supercook.ru/za-10.html

https://www.britannica.com/animal/Gadus

https://en.wikipedia.org/wiki/Lake_whitefish


Šioje kategorijoje nėra prekių.